cit_logo

Centrum Informacji Turystycznej **** w Piotrkowie Trybunalskim

Centrum Informacji Turystycznej mieści się jedną przecznicę od siedziby Oddziału PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. W sezonie jest czynne codziennie w godzinach 8:00 - 18:00. W ramach certyfikacji Polskiej Organizacji Turystycznej uzyskało najwyższy możliwy wynik czy cztery gwiazdki. W siedzibie oraz na stronie CIT znajdziecie Państwo wszelkie niezbędne informacje turystyczne dotyczące Piotrkowa i regionu.

http://www.cit.piotrkow.pl/
tel. +48 44 732 60 50 

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim powstało dzięki staraniom założyciela piotrkowskiego Oddziału PTTK i mieści się w renesansowym zamku króla Zygmunta I Starego. Obecne zbiory w czterech podstawowych działach: archeologii, historii, etnografii i sztuki liczą około 17 tysięcy eksponatów. Muzeum ma także swój Oddział w Polichnie. Dla zwiedzających pracownicy mogą przygotować szereg zajęć, warsztatów czy lekcji muzealnych.

http://muzeumpiotrkow.pl/
tel. +48 44 646 52 72

muzeum_logo
marcepany_logo

Muzeum Marcepanów || Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego

Czy wiesz ....
czym różnią się lody od sorbetu?
czy słodycze mogły mieć charakter leczniczy?
Wszystkiego dowiesz się podczas warsztatów marcepanowych.
Uczestnik warsztatów zapoznaje się z dziejami słodyczy, a zwłaszcza z historią marcepanów, popularnego smakołyku pochodzenia wschodniego, Dowiaduje się także, kiedy aptekarze produkowali marcepany i czy słodycze mogą być lekarstwem. W części praktycznej własnoręcznie przygotowuje z naturalnych składników marcepan, co poświadcza wystawiony dyplom.

https://www.facebook.com/MuzeumMarcepanow/
tel. +48 663 644 749

Miasto Piwowarów || Muzeum Piwowarstwa

Najstarsza zachowana pisana wzmianka o piotrkowskim piwie pochodzi z 1487 roku. Z badań wiemy jednak, że piwo warzone było w Piotrkowie od założenia miasta. Za sprawą szlacheckich sejmów i trybunałów, historia lokalnego browarnictwa jest wyjątkowo bogata. W dziesiątkach warzelni i karczm, przy złocistym trunku toczyły się debaty o losach kraju, rodziły legendy, biesiadowali najznamienitsi obywatele. Piwa z Piotrkowa Trybunalskiego stanowiły wzorzec dla innych, w późniejszych wiekach wygrywały w krajowych i europejskich konkursach. Dziś te najlepsze tradycje odrodziły się nie tylko w produkcji, ale i lokalnej kulturze. Piotrków piwem stoi!

http://miastopiwowarow.pl/
tel. +48 728 361 075

CEB-LOGO
LASY

Leśna Osada Edukacyjna Nadleśnictwa Piotrków

Edukacja przyrodniczo - leśna w Nadleśnictwie Piotrków prowadzona jest nieprzerwalnie od roku 1994. W pierwotnej formie ograniczała się do spotkań z leśnikiem w szkołach i przedszkolach oraz współtworzenia audycji radiowych i telewizyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na te formę nauczania, utworzono cztery ścieżki dydaktyczne prowadzące przez tereny leśne, w biurze nadleśnictwa powstała sala edukacyjna, a w leśnictwie Proszenie powstała Leśna Osada Edukacyjna. Dla potrzeb edukacji leśnej utrzymywane są w ośrodku żywe zwierzęta zarówno te domowe jak i te dzikie, których stan nie pozwala na wypuszczenie na wolność, a które stanowią wspaniałą, żywą „pomoc dydaktyczną".

http://www.piotrkow.lodz.lasy.gov.pl/
tel. +48 694 408 878

 

Nadpiliczne Parki Krajobrazowe

Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy tworzą trzy parki krajobrazowe: Przedborski Park Krajobrazowy, Sulejowski Park Krajobrazowy oraz Spalski Park Krajobrazowy. Chronią one najcenniejsze fragmenty doliny Pilicy charakteryzujące się bogactwem przyrodniczym, zróżnicowanym ukształtowaniem terenu oraz bogatą kulturą i tradycją lokalną.

http://parkilodzkie.pl/
tel. +48 44 616 82 25

 

parki
sh

Stowarzyszenie Strefa Historii

Stowarzyszenie "Strefa Historii" powstało w styczniu 2018r w Piotrkowie Trybunalskim. Jest ono rozwinięciem pierwotnego projektu znanego jako "Drużyna Herbu Łapy". Jego celem jest popularyzacja i odtwórstwo wybranych epok historycznych, oraz żywe przedstawienie historii.

http://strefahistorii.com/
tel. +48 663 769 946

SKY FORCE skoki spadochronowe

Od poniedziałku do piątku obsługujemy szkolenie najwybitniejszych polskich oddziałów spadochronowych, natomiast w weekendy Sky Force otwiera przestworza dla WSZYSTKICH, a więc spadochroniarzy, uczniów skoczków, oraz osób, które chciałyby spróbować czym jest spadochroniarstwo, skacząc w tandemie.
Tandem to skok asystowany z instruktorem, który czuwa nad przebiegiem i bezpieczeństwem całego skoku. Tobie pozostaje świetnie się bawić i skupić na niezapomnianych emocjach!

https://skyforce.pl/
tel. +48 511 556 326

skyforce